Wystawa Leszka Zdracha – Krotoszyn Miejsca Niedostępne

21 czerwca 2018 r. w podziemiach Muzeum Regionalnego w Krotoszynie odbyła się niekonwencjonalna wystawa fotografii Leszka Zdracha pt. Krotoszyn Miejsca Niedostępne. Zwiedzający ją mieszkańcy Krotoszyna w ciemnych piwnicach muzeum za pomocą latarek mogli obejrzeć zdjęcia Krotoszyna z miejsc ciekawych, lecz powszechnie niedostępnych tj. stara cegielnia, dawny teatr przy ul. Mały Rynek, więźba i piwnice kościołów, widoki panoramiczne miasta z wieży ratusza lub krotoszyńskiego browaru, wnętrze Pałacu w Parku Wojska Polskiego, wnętrza krotoszyńskich schronów.
Wystawie towarzyszyły dźwięki tworzące niepowtarzalny klimat miejsc niedostępnych.


Leszek Zdrach od lat prowadzi fanpage na portalu społecznościowym Krotoszyn Niezwykły oraz stronę internetową www.rodzinna-turystyka.pl, jest członkiem Zarządu Centrum Krotoszyńskich Inicjatyw, twórcą interaktywnego Szlaku Niedostępnych Miejsc oraz autorem konkursów-fotozagadek publikowanych na miejskiej stronie internetowej. Poprzez stronę Krotoszyn Niezwykły prowadzi zbiórkę starych fotografii Krotoszyna i okolic.


Projekt „Podniesienie poziomu edukacji i świadomości społecznej w kontekście lokalnej historii, tradycji i kultury oraz nowych technologii multimedialnych” współfinansowany był przez Miasto i Gminę Krotoszyn w ramach otwartego konkursu ofert. Wnioskodawcą i realizatorem projektu było Centrum Krotoszyńskich Inicjatyw. Wystawa odbyła się dzięki współpracy z Muzeum Regionalnym im. H. Ławniczaka w Krotoszynie, które użyczyło na potrzeby wystawy pomieszczenia oraz sprzęt w postaci sztalug i ram, oraz pomogło w jej przygotowaniu. Sponsorem wystawy (latarek i oświetlenia) był sklep Elektrofuks Materiały elektryczne z ul. Kobylińskiej 9 w Krotoszynie. Serdecznie dziękujemy.