Krotoszyn dla Ukrainy

W sobotę 5 marca na krotoszyńskim Rynku od godz. 12:00 do 17:00 prowadzona będzie zbiórka pieniędzy, które przeznaczone będą na wsparcie materialne obywateli Ukrainy przybywających do naszej gminy – uchodźców uciekających przed wojną. W akcję zbiórki charytatywnie zaangażowali się restauratorzy, organizacje pozarządowe oraz szkoły, które przygotują i rozdawać będą posiłki za datek do puszki. Podczas akcji prowadzona będzie zbiórka najpotrzebniejszych produktów.

Jak możemy pomóc w ramach akcji Krotoszyn dla Ukrainy w najbliższą sobotę i nie tylko? Poniżej informacja o najbardziej potrzebnych teraz rzeczach. Nie zbieramy ubrań, bo w magazynach jest już ich wystarczająco dużo!
Centrum Krotoszyńskich Inicjatyw uruchomiło subkonto, na które można wpłacą datki.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców, którzy chcieliby zjeść coś dobrego, spędzić czas z rodziną, obejrzeć występy m. in. Teatru Ognia Infernal, zespołów tanecznych działających przy Krotoszyńskim Ośrodku Kultury oraz tancerzy ze Szkoły Tańca Towarzyskiego Art of Dance. Dla najmłodszych przygotowano zabawy z animatorem od godz. 12:00 do 14:00.

Zachęcamy wszystkich do zaakcentowania solidarności z narodem ukraińskim – najmłodszych do zrobienia flag a starszych do przypięcia wstążeczek w kolorach flagi Ukrainy. 

Udział w akcji potwierdzili: Catering Boluś, Restauracja Duet, Restauracja Zachwiany Kociołek, Klub Motocyklowy Ignis Ardens, Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Krotoszynie, Leniwiec, Cukierna Łyskawa, By The Way Cafe, Rada Osiedla nr 6 w Krotoszynie.

Organizacje, szkoły, firmy oraz mieszkańcy, którzy chcieliby włączyć się w jakikolwiek sposób w charytatywną akcję „Krotoszyn dla Ukrainy” prosimy o kontakt z Nikolą Jóźwiak pod nr tel. 695 297 247.

Zobacz, co będzie się działo na Rynku w sobotę – dołącz do wydarzenia na Facebook.