Kiermasz Wielkanocny 2024

Serdecznie zapraszamy mieszkańców na kiermasz wielkanocny, podczas którego na stoiskach z kulinariami i rękodziełem zaprezentują się organizacje pozarządowe, koła gospodyń wiejskich i ochotnicze straże pożarne, szkoły i przedszkola, rękodzielnicy i lokalne firmy.

Na scenie zaprezentują się lokalni artyści, m.in. kapela ludowa z Sulmierzyc, zespół Folklor Błonie działający przy Szkole Podstawowej nr 3, tancerze ze Szkoły Tańca Show Dance, dzieci z Przedszkola nr 6 „Kubuś” – grupy: „Brykające Tygryski” i „Gromadka Puchatka”, z Niepublicznego Przedszkola „Kacper i Przyjaciele” – grupa: „Sówki”, z Niepublicznego Przedszkola „U Zuzi” – grupa: „Biedronki” i „Jeżyki”, zespół „Niezapomniane Gwiazdeczki” z Zespołu Szkół Specjalnych oraz przedszkolaki z Przedszkole nr 5 „Wesoła Gromadka”, zespół wokalny „Cantare” działający przy Dziennym Domu Seniora. Po przejściu korowodu z palmami po mszy dziecięcej w Bazylice odbędzie się konkurs na najładniejszą Palmę Wielkanocną zorganizowany przez Stowarzyszenie Sympatyków Krotoszyńskiej Jedynki.

W programie również atrakcje dla dzieci: wielkanocne animacje z Hola Amigos, warsztaty plastyczne z krotoszyńską biblioteką w Klubie Bilardowym Bila, możliwość zrobienia zdjęcia z Zajączkiem i krotoszyńską Żabką, zabawa na rampie – ślizgu, wyniki konkursu ogłoszonego przez Krotoszyńską Bibliotekę Publiczną na najładniejszą kartkę wielkanocną.

Babki wielkanocne, mazurki, żurki, baranki z masła, bigos, krokiety, sałatki i inne potrawy wielkanocne można będzie zakupić na stoiskach z regionalnym jedzeniem. Potrawy i wyroby cukiernicze przygotują specjalnie na tę okazję Panie z KGW z Orpiszewa, Trzemeszna oraz Lutogniewa. Będzie można skosztować smakołyki od Społecznej Szkoły Podstawowej w Krotoszynie, Szkoły Podstawowej z Roszek, Niepublicznej Szkoły Podstawowej z Krotoszyna, Niepublicznego Przedszkola i Żłobka „Kacper i Przyjaciele”, Stowarzyszenia Szczęśliwy Bestwin, Zespołu Szkół Specjalnych z Krotoszyna oraz Stowarzyszenia Motylek z Konarzewa. Jak co roku Ochotnicza Straż Pożarna ze Smolic i Krotoszyna oraz Klub Motocyklowy Ignis Ardens będa mieć w swojej ofercie grochówką z kuchni polowej. Stowarzyszeniu Bliżej Muzyki zaprasza na gulasz z jelenia oraz kiełbaski. Po raz pierwszy na kiermaszu pojawi się stoisko OSM Kowalew – Dobrzyca z nabiałem oraz grupa Sułkowiczanki z serami biskupiańskimi.

Zapraszamy też na stoiska z wyjątkowym rękodziełem: stroikami i ozdobami wielkanocnymi, ceramiką, ręcznie robioną biżuterią z kamieni i szkła, ozdobami z porcelany, makramy, odzieżą,  tekstyliami dla domu, mydłami i wyrobami z drewna.

Na kiermaszu odbędą się zbiórki charytatywne: Dom Seniora organizuje wymianę ozdób świątecznych na karmę dla zwierząt z krotoszyńskiego schroniska. Stowarzyszenie Creative Niepublicznej Szkoły Podstawowej organizuje zbiórkę publiczną, z której dochód zostanie przeznaczony na doposażenie klas w pomoce dydaktyczne.

Kiermasz z roku na rok cieszy się większą popularnością –  w tym roku zgłosiło się ponad 30  wystawców, również spoza gminy Krotoszyn. Do Krotoszyna przybędą wystawcy m.in. z Dobrzycy, Milicza, Pleszewa, Sułkowic, Ostrowa, Jarocina.

Kiermasz odbędzie się 24 marca 2024 r. na krotoszyńskim Rynku w godzinach od 10:00 do 15:00.

Patronem medialnym imprezy jest Gazeta Internetowa iKrotoszyn.pl
Projekt współfinansowany jest przez Miasto i Gminę Krotoszyn w ramach Otwartego Konkursu Ofert.