Kiermasz Wielkanocny 2022

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Kiermaszu Wielkanocnego, który odbył się na krotoszyńskim Rynku w niedzielę palmową 10 kwietnia 2022 r.

Dziękujemy wszystkim wystawcom, partnerom i współorganizatorom za pomoc w organizacji  kiermaszu. Kiermasz wielkanocny współfinansowany przez Miasto i Gminę Krotoszyn w ramach inicjatywy lokalnej.

Podczas imprezy przedstawiono wyniki konkursu na rodzinną palmę wielkanocną. Konkurs zorganizowało Stowarzyszenie Sympatyków Krotoszyńskiej Jedynki. 

Wyniki konkursu na palmę wielkanocną: I miejsce – Mikołaj Trawiński, II – Nadia Lubczyk, III- Witek Agnieszka, wyróżnienia – Bartosz Gatner, Laura Kopydłowska, Antoni Wojciechowski, Maciej Karwik i Agata Młynarz.

Wyniki konkursu na mazurek wielkanocny po krotoszyńsku:

I miejsce: KGW Kobierno, II miejsce – Iwona Krawiec, III miejsce – KGW Lutogniew i Stowarzyszenie Szczęśliwy Bestwin. Nagrody ufundowane przez Miasto i Gmine Krotoszyn wręczyła dyrektor Departamentu Inżynierii Miejskiej UM w Krotoszynie Joanna Król-Trąbka, wicestarosta Paweł Radojewski, radna miejska Sławomira Kalak oraz radny powiatowy Grzegorz Król.

Podczas kiermaszu odbyły się występy artystyczne, a dla dzieci przygotowano wiele atrakcji, na rynku dzieci spotkały się z pluszowym zajączkiem, w Klubie Biardowym BILA odbyły się wielkanocne warsztaty plastyczne i animacje dla dzieci przygotowane przez Krotoszyńską Bibliotekę Publiczną w Krotoszynie oraz harcerze z Hufca Krotoszyna malowali buzie i prowadzili zabawy dla dzieci.

Dziękujemy wszyskim wystawcom i występującym oraz ich instruktorom muzycznym i tanecznym za udział w kiermaszu. Serdeczne podziękowania dla: Przedszkola nr 1, Szkoły Podstawowej nr 4, Społecznej Szkoły Podstawowej, Szkoły Tańca Show Dance, Przedszkola U Zuzi, Przedszkola nr 6 i Zespołu Muzycznego Folklor Błonie – grupy starszej i młodszej.

Podziękowania dla organizacji, które przygotowały stoiska kulinarne: Szkoły Podstawowej w Roszkach, Koła Gospodyń Wiejskich w Kobiernie, Stowarzyszenia Szcześliwy Bestwin, firmy Oleje Trawińscy z Koźmina Wielkopolskiego, Ochotniczej Strazy Pożarnej w Smolicach, Stowarzyszenia Motylek w Konarzewie, Stowarzyszenia Chwaliszewki Świat Biedronek, Klubu Motocyklowego Ignis Ardens, Stowarzyszenia Załoga Kubusia, Stowarzyszenia Sympatyków Krotoszyńskiej „Jedynki”, Społecznej Szkoły Podstawowej, Koła Gospodyń Wiejskich w Lutogniewie i firmy „Miody Makulskie” z Oleśnicy.

…i stoisk z rękodziełem, swoje wyroby wystawili Ludzie Pozytywnie Zakręceni, Stowarzyszenie na rzecz Dzieci i Osób Niepełnosprawnych w Krotoszynie, Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie w Zdunach, Pracownia Florystyczna Katarzyna Kominek, Aneta Jarus (domki dekoracyjne), Stowarzyszenie Chwaliszewski Świat Biedronek, Paulina Paluszczak – Makramowy zawrót głowy, Alina Augustyniak, Stowarzyszenie Motylek z Konarzewa, Stowarzyszenie Załoga Kubusia, Kartofaktura, Koźmiński Klub Karate Do Shotokan, Topove Szycie, Bęc Bęc Małgorzata Wasylów i Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Kamila Lis.